Loading...
trening-brzucha

Brzuch marzeń – jak poprawnie trenować mięśnie brzucha ?

Marzenie o pięknym i wyrzeźbionym brzuchu towarzyszy wielu osobom. Jednak, aby osiągnąć taki efekt, trzeba włożyć w to wiele pracy i wysiłku oraz przede wszystkim systematyczności. Poprawne treningi mięśni brzucha to klucz do sukcesu, ale jak zrobić to odpowiednio? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się o tym więcej.

Podstawy treningu mięśni brzucha

Zacznijmy od podstaw: mięśnie brzucha składają się z kilku grup, a każda z nich jest odpowiedzialna za inny ruch i funkcję. Najważniejsze grupy to mięsień prosty brzucha, mięsień skośny zewnętrzny i wewnętrzny oraz mięsień poprzeczny brzucha. Wszystkie te mięśnie powinny być odpowiednio wzmocnione i stymulowane, aby osiągnąć idealnie wyrzeźbiony brzuch.

Cztery kroki do płaskiego brzucha

  • Krok pierwszy

Pierwszym krokiem w treningu mięśni brzucha jest wybór odpowiednich ćwiczeń. Istnieje wiele typów ćwiczeń, które angażują różne grupy mięśniowe. Do najbardziej popularnych należą: brzuszki, plank, podnoszenie nóg w leżeniu czy skręty tułowia. Możemy wykonywać je w domu a potrzebujemy do tego kawałka wolnej przestrzeni oraz maty treningowej. Tak się składa, że trenerki personalne z naszego Studia Treningu Personalnego Welecka 24 mają dla was nie małą niespodziankę! . Na naszym kanale YouTube przygotowały “Dwa skutecznie treningi brzucha“. Ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia z umiarem i zgodnie z zaleceniami trenera personalnego. Pamiętajcie o urozmaicaniu treningów i rotowaniu ćwiczeniami, aby nie dopuścić do utraty motywacji.

  • Krok drugi

Drugim ważnym elementem w treningu mięśni brzucha jest odpowiednia dieta. Bez właściwego planu żywieniowego, trening nie przyniesie takich efektów, jakie byśmy chcieli. Nie oznacza to, że trzeba stosować ekstremalne diety lub całkowicie rezygnować z ulubionych potraw. Warto jednak zwrócić uwagę na ilość spożywanych kalorii, deficyt kaloryczny sprawi, że szybciej odkryjemy nasze mięśnie. Dieta powinna być zbilansowana i zawierać odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczów.

  • Krok trzeci

Nie zapominajmy też o odpowiedniej regeneracji. Mięśnie brzucha, tak jak każdy inny mięsień, potrzebują czasu na odpoczynek i regenerację po treningu. Nie należy przeciążać mięśni i wykonywać ćwiczeń zbyt często. Wystarczy ćwiczyć mięśnie brzucha 2-3 razy w tygodniu, aby osiągnąć pożądane efekty.

Podczas wykonywania ćwiczeń ważnym jest, aby zwrócić uwagę na ich poprawność. Niewłaściwe prowadzenie treningu może pogłębić występujące urazy bądź powodować nowe. Zatem pamiętajcie, aby zwrócić uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń w celu uniknięcia błędów. W razie wątpliwości pamiętajcie o tym żeby skonsultować się z trenerem personalnym.

  • Krok czwarty

Oprócz ćwiczeń na mięśnie brzucha, zaleca się również wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych, takich jak np. biegi, rower, pływanie jak również krótkie treningi obwodowe. Bardzo łatwy “30 minutowy trening w domowej siłowi” przygotowała nasza trenerka personalna Gosia. Te ćwiczenia oraz nasz 30 minutowy trening, pomagają spalić tkankę tłuszczową, co z kolei przyczynia się do lepszej widoczności mięśni brzucha.

Podsumowując

Podsumowując, aby osiągnąć wyrzeźbiony i piękny brzuch, należy wykonywać odpowiednie ćwiczenia, stosować właściwą dietę oraz dbać o regenerację mięśni. Ważne jest również poprawne wykonywanie ćwiczeń i zachowanie odpowiedniego umiaru. Zdrowy styl życia i regularny trening pozwolą na osiągnięcie wymarzonego brzucha.

Znasz ludzi , którzy marzą o płaskim wyrzeźbionym brzuchu a nie do końca wiedzą jak się do tego zabrać? Zachęć ich do zmiany !

Będzie nam bardzo miło, jeżeli udostępnisz ten artykuł na swoim Facebooku. Dziękujemy! 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *