Loading...

FAQ

Tego nie wiemy 😊. Trener personalny to osoba, która jest fachowcem w dziedzinie planowania i przeprowadzania treningu skrojonego na miarę konkretnych osób. Każdy ma inne predyspozycje, cele i możliwości, dlatego opieka trenera personalnego pozwala unikać błędów i szybciej osiągać cele. Dzięki trenerowi możesz zaoszczędzić wiele czasu, nerwów i energii, ale wybór należy do Ciebie.

Pierwsze spotkanie jest zazwyczaj dłuższe ze względu na to, że jest to konsultacja mająca na celu określenie Twojego stanu zdrowia. Komponenty takiej konsultacji dotyczą m.in.: parametrów ciała, diagnozy chorób, wyników badań laboratoryjnych, problemów ortopedycznych, hospitalizacji, przyjmowania leków, picia alkoholu, palenia papierosów, obciążenia fizycznego w zawodzie oraz byłej i obecnej aktywności fizycznej. Dlatego do pierwszej wizyty na Weleckiej 24 warto się przygotować 😉.

Tak. W trakcie konsultacji przeprowadzanej przez trenera personalnego w naszym studiu analizujemy również jadłospis. Szacujemy ilość spożywanych kalorii w zależności od ustalonego celu treningowego, aby jak najlepiej opracować zalecenia dietetyczne do wybranego rodzaju treningu. Dajemy wskazania odnośnie do niezbędnych badań laboratoryjnych lub wskazania do skontaktowania się z lekarzem w celu szerszej diagnostyki.

Zgadza się. Nieodłącznym elementem pierwszej konsultacji w studiu treningowym na Weleckiej jest przejście na salę treningową, gdzie przeprowadzamy test sprawności fizycznej FMS. Ocena FMS poza identyfikacją zaburzeń wzorców i asymetrii ciała, pozwala ustalić kryteria i kierunki działań korygujących, które przywracają prawidłową jakość wzorców ruchowych. Functional Movement System to system, którego celem jest dążenie do tworzenia bezpiecznych podstaw dla aktywności ruchowych. Fundamentalne hasło “First move often, then move well” pozwala w zrozumieniu, że jakość ruchu jest warunkiem koniecznym do zwiększania jego ilości, a co za tym idzie czerpania większych korzyści i satysfakcji z trenowania pod okiem naszych specjalistów.

Dzięki testowi FMS nasi trenerzy personalni mają niezbędną bazę do dalszych działań. Badanie postępów nazywamy weryfikacją progresji i jest to wynik uzyskiwany w ponownej ocenie, która następuje po pierwszym miesiącu treningów. Wykorzystanie specjalnie opracowanych narzędzi w połączeniu z regularnie dostarczaną informacją zwrotną pozwala ocenić efektywność pracy klienta w trakcie wykonywania planu dietetyczno-treningowego i zmieniać strategię, jeżeli ta, która została przyjęta, nie działa. Dzięki temu Ty też możesz zwracać uwagę na swoje potknięcia i nie powtarzać ich w przyszłości.

Trener personalny on-line najpierw przeprowadza z Tobą wywiad, podobnie jak na wizycie stacjonarnej. Po otrzymaniu szczegółowych i szczerych odpowiedzi, sugeruje przeprowadzenie niezbędnych badań, a następnie – na podstawie całościowego oglądu sytuacji, układa plan dietetyczno-treningowy skrojony pod wspólnie ustalone cele oraz Twoje możliwości. Trener personalny on-line jest z Tobą zawsze, kiedy Tego potrzebujesz i służy pomocą w objaśnianiu założeń i przebiegu planu. W każdej chwili możesz również skorzystać z jego pomocy e-mailowej, w wypadku pytań albo wątpliwości. Nasi trenerzy ponadto będą monitorować Twoje efekty, motywować Cię do działania i sprawią, że będzie Ci się chciało, tak jak czasem się nie chce 😊.

Na pierwszym spotkaniu na pewno ustalimy cele długofalowe i krótkoterminowe, a ponadto plan, który będzie z jednej strony uwzględniał Twoje możliwości i czas, który możesz poświęcić treningowi, a z drugiej będzie dawał najlepsze efekty. Poza dietą i ćwiczeniami jest jeszcze przecież czas na odpoczynek i regenerację, która jest niemniej ważna aniżeli regularne spotkania z naszymi trenerami.

Każdy, kto pojawia się w naszym studio treningu personalnego ma inne cele i inne możliwości. Jedni potrzebują kilkunastu spotkań w krótkim czasie, inni preferują długofalową współpracę. Nasze centrum fitness to miejsce elastyczne i przyjazne zarówno sportowcom, jak i amatorom, którzy pracują w różnym tempie. Podstawowy plan dietetyczno-treningowy on-line ustalamy z reguły na 4-6 tygodni. Z doświadczenia wiemy jednak, że okres trzech miesięcy to optymalny czas, po jakim można ocenić jakość i skuteczność działań.

Zawsze zachęcamy do aktywności fizycznej, ale są osoby, które z różnych przyczyn nie mogą ćwiczyć (okresowo bądź wcale). Dla nich przewidzieliśmy możliwość skomponowania indywidualnej diety, która nie jest połączona z treningami personalnymi.

Skuteczna dieta to taka, w której wytrwasz, dlatego w rozpisce zaleceń uwzględniamy Twoje preferencje. Szczegóły zostaw nam. Tobie ma smakować i masz czuć się dobrze!

Nasze mierzyńskie studio treningowe to miejsce, gdzie nasi klienci ćwiczą pod okiem trenera personalnego. Drugim miejscem może być Twój dom lub dowolna przestrzeń, na której możesz i chcesz swobodnie ćwiczyć – jeśli np. zdecydujesz się na trening online.

Welecka 24 to alternatywa dla siłowni w gminie Dobra również jeśli chodzi o podejście do Klienta. Możesz kupić pakiet na prezent dla bliskiej osoby albo zabrać kogoś ze sobą po wcześniejszej rezerwacji. Oferujemy także trening w małych grupach – jeśli chcesz taką stworzyć, to na pewno znajdziemy dogodny termin.