Loading...

FBW? Split? A może push/pull?Jaka metoda treningu jest najlepsza aby osiągnąć zamierzone cele ?

W świecie fitnessu istnieje wiele różnych metod treningowych, które mają na celu zwiększenie siły, budowę mięśni i poprawę ogólnej kondycji. Jednym z głównych dylematów, przed którym stają Nasi trenerzy jest wybór odpowiedniej metody treningowej dla podopiecznego. Cały proces współpracy jest skrupulatnie przemyślany aby trening był indywidualnie dopasowany do oczekiwać i możliwości podopiecznych. Czy decydujemy się na trening pełnego ciała (FBW), podział treningu (split) czy może system push-pull-legs? Sprawdź sam !

Trening FBW. Co to za trening i na czym polega ?

Trening FBW (Full Body Workout) to metoda, która skupia się na treningu wszystkich głównych grup mięśniowych w jednej sesji treningowej. Trening FBW polega na wykonywaniu ćwiczeń dla wszystkich partii mięśniowych w ciągu jednego treningu. Jest to popularna metoda szczególnie dla początkujących lub osób o ograniczonym czasie na treningi. Trening FBW pozwala na pracę nad całym ciałem w jednym treningu, co prowadzi do ogólnego wzmocnienia i rozbudowy mięśni.

Metoda split. Jak ją poprawnie stosować i o co w niej chodzi ?

Trening dzielony to metoda, która polega na podziale treningu na różne dni, podczas których skupiamy się na treningu konkretnych grup mięśniowych. Na przykład, twój trener personalny można podzielić trening na dni poświęcone górnej części ciała, dolnej części ciała, ramion lub inne kombinacje. Podział treningu pozwala na bardziej intensywną pracę nad daną grupą mięśniową, ponieważ każda sesja treningowa jest bardziej ukierunkowana. Jest to popularna metoda dla osób, które chcą skupić się na konkretnej grupie mięśniowej lub osiągnięciu bardziej precyzyjnych celów treningowych.

System Push-Pull-Legs

System push-pull-legs to metoda, w która trener personalny organizuje trening wokół trzech głównych kategorii: dzień treningu dla mięśni wypychających (push), dzień treningu dla mięśni przyciągających (pull) i dzień treningu dla mięśni dolnej części ciała (legs). W dniu treningu push skupiamy się na ćwiczeniach takich jak pompki, wyciskanie sztangi i wyciskanie hantli itd. Natomiast dzień treningu pull koncentruje się na ćwiczeniach dla mięśni przyciągających, takich jak przyciąganie, podciąganie, wiosłowanie. Natomiast dzień treningu legs skupia się na mięśniach dolnej części ciała, Trenujemy zatem uda, pośladki i łydki.

Która metoda treningowa jest dla mnie odpowiednia?

Wybór odpowiedniej metody treningowej zależy od wielu czynników, takich jak doświadczenie treningowe, cele treningowe, dostępność czasu i preferencje, dlatego Nasi trenerzy personalni na pierwszym spotkaniu przeprowadzają obszerny wywiad oraz testy funkcjonalne. Jeśli jesteś osobą początkującą lub masz ograniczony czas na treningi, trener personalny prawdopodobnie użyje treningu FBW. Jeśli masz już doświadczenie w treningu, chcesz skoncentrować się na konkretnej grupie mięśniowej oraz możesz trenować w Studio Treningu Personalnego Welecka 24 od 2 do 4 dni w tygodniu, split lub system push-pull-legs może być dla Ciebie odpowiedni!

Zacznij swój urozmaicony trening już teraz!

Podsumowując, wybór odpowiedniej metody treningowej zależy od Twoich celów, preferencji i dostępności czasu. Trening FBW, split i system push-pull-legs mają swoje zalety i mogą być skutecznymi metodami treningowymi. Twój trener personalny wybierze na pewno opcje, która najlepiej pasuje do Twojego stylu treningowego i pomoże Ci osiągnąć zamierzone cele! Studio Treningu Personalnego Welecka 24 nie zapomina w swoich treningach personalnych również o różnorodności i eksperymentowaniu z różnymi metodami treningowymi, aby utrzymać Twoją motywację i zapobiec rutynie treningowej 🙂 Najlepiej świadczą o tym sukcesy naszych podopiecznych, o których możesz poczytać tutaj

Szukasz trenera personalnego który poprowadzi twoją metamorfozę? Zapraszamy do nas! a może ? 
Znasz ludzi , którzy marzą o szczupłej sylwetce lub chcą nabrać trochę mięśni ? A nie do końca wiedzą jak się do tego zabrać? Zachęć ich do zmiany !
Będzie nam bardzo miło, jeżeli udostępnisz ten artykuł na swoim Facebooku. Dziękujemy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *